VIDEO: Ludmila podvrtala Labe - razící štít v akci

Speciální hydraulicky poháněný razicí štít Ludmila dělá místo pro nové potrubí shybky pod Labem v Obříství. Hloubí tunel pod řekou, jímž za- čala dlouho očekávaná rekonstrukce tohoto úseku vodovodu, kterým denně proteče až 30 milionů litrů pitné vody. Bezvýkopovou technologii zvolily Vodárny Kladno – Mělník, a. s. (VKM) jako v podstatě jedinou možnou. PODÍVEJTE SE NA UNIKÁTNÍ VIDEO O LUDMILE !

Číst dál...

I menší úklid se počítá

Naše ambasadorka Katarína Linczényiová během svých ponorů na vlastní oči vidí znečištění moří a řek. Alarmující je hlavně rostoucí množství plastového odpadu. Proto se Katarína rozhodla věnovat na svých cestách osvětě a přibližuje lidem způsoby, jak s plastovým odpadem správně nakládat a jak ho recyklovat. Za klíčové považuje, aby lidé pochopili, že plastový odpad nelze jen tak vyhazovat na plážích a do moře.

Číst dál...

Z komína trmické teplárny byli letecky evakuováni lidé

Neobvyklý pohled jak z akčního filmu se po dva dny nabízel všem, kteří se dívali směrem ke komínu Teplárny Trmice. Z vrcholu této 220 metrů vysoké a ve vrcholové koruně 5,3 metru široké stavby byly za asistence vrtulníku evakuovány zraněné osoby. Jednalo se o cvičení leteckých záchranářů střediska Letecké záchranné služby v Ústí nad Labem.

Číst dál...

Akademický senát univerzity nezvolil rektora

Akademický senát Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem nezvolil na svém středečním volebním zasedání kandidáta na jmenování rektorem univerzity pro funkční období od 1. 3. 2015 do 28. 2. 2019. Budou nové volby.

Číst dál...

Ústecké „Superněmčinářky“ bodují

Studentka a absolventka ústecké germanistiky, resp. katedry germanistiky Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, zvítězily v celonárodní soutěži o nejlepšího učitele němčiny. Před koncem školního roku proběhlo v prostorách německého velvyslanectví v Praze slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen celonárodní soutěže o nejlepšího učitele němčiny.

Číst dál...

REKLAMA