REKLAMA

Tvůrci, herci a sponzoři představili divákům v Ústí nad Labem syrový snímek o cestě ze závislosti na alkoholu, který vzniknul na motivy románu ústeckého rodáka Josefa Formánka.

 

REKLAMA

 

foto zdroj: margetroid.cz

Dlouhým potleskem ocenili ústečtí diváci film Úsměvy smutných mužů, který vznikl podle stejnojmenné autobiografické knihy ústeckého spisovatele Josefa Formánka. Samotné projekci včerejší předpremiéry vústeckém kině Hraničář předcházela debata s tvůrci a herci tohoto syrového snímku o cestě ze závislosti na alkoholu, jemuž atraktivní kulisu vytvořil Ústecký kraj a severočeská metropole. Dva týdny strávili filmaři v psychiatrické léčebně v Petrohradě, štáb se objevil v restauraci Na Rychtě, točilo se při ústeckém půlmaratonu. Ve filmu si zahráli i ústečtí divadelní herci Jiří Maryško a Marta Vítů.

Ve skvělé atmosféře divákům na jejich dotazy odpovídali a debatovali s nimi režisér Dan Svátek a Josef Formánek, a také herci Jaroslav Dušek, Ivan Franěk, Ondřej Havlík, Rosťa Novák st.,  Anežka Zeminová či sopranistka Lenka Graf.

Společně s tvůrci posvětili cestu Úsměvům smutných mužů na plátna kin i zástupci generálního partnera, společnosti Centropol Energy. „Jsme ctitelé Formánkových knih, milujeme dobré filmy a náš ústecký kraj, který hraje ve filmu důležitou roli. Nabídnout pomoc filmu, to byla pro nás jasná výzva,“ svěřil se Aleš Graf, majiteltohoto předního dodavatele plynu a elektřiny. V českých kinech se film objeví 12. července 2018.REKLAMA