REKLAMA

Náměstek hejtmana pro oblast školství Pavel Klíma předal společně s ředitelem Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Českých Budějovicích Karlem Štixem ocenění 36 studentům za jejich dobrovolnickou činnost v době pandemie. Vedle žáků ošetřovatelských oborů na střední zdravotnické škole to byli právě studenti oborů Diplomovaná všeobecná sestra a Diplomovaný zubní technik, kteří pomáhali všude tam, kde bylo třeba.

Studenti prvních a druhých ročníků českobudějovické „zdrávky“ se letos v lednu připravovali na zkoušky a zápočty, kterými měli završit zimní semestr. Pod vlivem okolností ovšem během jediného odpoledne změnili plány a přesunuli se ze školních lavic do tvrdé reality covidových oddělení.

REKLAMA

„Situace, které většina ze studentek a studentů znala pouze z literatury, odborných publikací nebo sdělovacích prostředků, najednou ze dne na den zažívali na vlastní kůži. Tato zkušenost pro ně musela být neskutečně náročná. Jak po fyzické, tak po psychické stránce. A oni to zvládli. Došli k poznání, že profese, o které se říká, že je skutečným posláním, není jenom fráze. Jsem hrdý na to, že máme v našem kraji takové studenty, a jsem rád, že jim mohu osobně stisknout ruku,“ řekl náměstek Klíma. 

Právem pociťuje hrdost i ředitel školy Karel Štix. „Pracovali v mnohahodinových směnách v nemocnicích, v domovech seniorů, sociálních službách, na odběrových stanovištích a později při zajištění očkování v celém kraji. Pracovali bez úlev při studiu a často bez nároku na finanční odměnu. Brali dobrovolnou pomoc jako samozřejmost a přirozenou povinnost. A za to si jich já a všichni moji kolegové vážíme,“ řekl Štix a dodal: „Všichni zdravotníci – lékaři, sestry a další personál, nás každý den přesvědčovali o tom, že jsou to právě oni, bez nichž se neobejdeme. Jejich nasazení vysoce ocenila celá společnost, a to je také jeden z důvodů, proč je v letošním roce o studium ve zdravotnických oborech tak veliký zájem.“

 

Diplomovaná všeobecná sestra – 1. ročník: 

Kozáková Jarmila

 

Volavková Eliška

 

Matoušková Sandra

 

Šimáková Tereza

 

Vanda Martin

 

Musilová Michaela

 

Šírková Alexandra

 

Kováčová Lucie

 

Benešová Simona

 

Neubauerová Veronika

 

Rokosová Petra

 

Čubová Nikola

 

Podařilová Rozálie

 

Brabcová Klára

 

Salounová Anna

 

Štěrbíková Tereza

 

Dušková Kateřina

 

Ryplová Simona

 

Pártlová Nicole

 

Hrubešová Lenka

 

Jirsík Vojtěch

 

Dvořáková Barbora

 

Votroubková Iveta

 

Diplomovaná všeobecná sestra – 2. ročník: 

 

Tafatová Darina

 

Neubauerová Agáta 

 

Hrnčířová Nicola 

 

Cabajová Martina 

 

Bohdalová Aneta 

 

Votýpková  Lucie 

 

Mynářová Lucie 

 

Klepalová  Lenka 

 

Samohejlová Kateřina 

 

Lincová Karolína 

 

Kloudová Vendula 

 

Diplomovaný zubní technik – 1. ročník:

 

Takáč Jana 

 

Kršková Lucie

REKLAMA