OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Stát se mistrem světa ve fotbale je snem mnoha mužů, avšak podaří se to jen hrstce vyvolených. Obzvlášť vícekrát za sebou. Českým lékařům-fotbalistům se letos v červenci podařilo v Rakousku získat zlatý hattrick na lékařském mistrovství světa. V týmu byl i Adam Nedvěd z brodské chirurgie.

„Fotbal jsem hrál už od mala, a tak když mne před dvěma lety oslovil kamarád s nabídkou účasti v českém týmu lékařů, neváhal jsem,“ okomentoval doktor svůj vstup do týmu mistrů světa.

REKLAMA

lekar fotbalista adam nedved NEMHB 1

Osmadvacetiletý chirurg pochází z Chuchelné a do Havlíčkova Brodu na Vysočině se přistěhoval za manželkou. V brodské nemocnici začal pracovat na chirurgickém oddělení v létě 2015. Měří dva metry a mistrem světa se stal již v loňském roce v Barceloně. „Šampionáty mají úžasnou sportovní atmosféru. Navazují se přátelství s lékaři z různých koutů světa. I to je přínosné,“ míní útočník Adam Nedvěd. Jak sám říká, jako kluk se rozhodoval mezi fotbalem a vzděláním. Naštěstí vyhrálo vzdělání, a tak šel studovat medicínu. Fotbal ale hrál i na vysoké škole, kde se seznámil se svojí ženou, která je taktéž lékařkou brodské nemocnice.

lekar fotbalista adam nedved NEMHB 2

Foto zdroj: Nemocnice Havlíčkův Brod

23. Mistrovství světa lékařů ve fotbale se letos konalo v městečkách Leogang a Saalfelden am Steinernen Meer v Rakousku, ve spolkové zemi Salcbursko. Jeho součástí byl i kongres světové medicíny. Česká lékařská fotbalová reprezentace se šampionátu účastnila popáté, popáté se také probojovala do finále a podařilo se jí získat mistrovský titul potřetí za sebou. Jak prozradil lékař Adam Nedvěd, lékařská „jedenáctka“ se schází cca 5–6x ročně v rámci víkendových kempů či soustředění nebo hraje přátelské a benefiční zápasy. Dostat se do sestavy není jednoduché. Adept musí být lékař a pochopitelně musí být výborný fotbalista.

Tým má také svoji fanouškovskou základnu, a to zejména na Facebooku. V roce 2018 bude Česká republika pořadatelskou zemí světového šampionátu – konat se bude v Praze.

REKLAMA