Domov sociálních služeb Meziboří, příspěvková organizace Ústeckého kraje, zřídil pro své klienty reminiscenční místnost, která mohla vzniknout díky výtěžku ze 13. Reprezentačního plesu Ústeckého kraje. Ten se uskutečnil na jaře roku 2016. Ze vstupného se vybralo téměř 135 tisíc korun, které putovaly právě do Meziboří.

REKLAMA
Za Ústecký kraj se slavnostního otevření zúčastnili Dominik Hanko, předseda Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality, Pavel Csonka, předseda Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje a Petra Lafková, vedoucí odboru sociálních věcí.
 
seniori mezibori
 
seniori mezibori2jpg
 
seniro mezibori3
 
Foto: Ústecký kraj
 
Reminiscenční terapie je zjednodušeně „terapie vzpomínkou“. Patří mezi základní terapie u pacientů s demencí, využívá se však i u zdravých seniorů a u seniorů s kognitivní poruchou. Jejím cílem je zlepšit kvalitu života za pomoci vyvolání příjemných vzpomínek, které mají pro člověka důležitou hodnotu. „Vzpomínání je pro většinu lidí příjemné, uvolní se u rozhovoru, vypráví o minulosti a tím se oživí paměťové dráhy,“ říká ředitelka Domova sociálních služeb Meziboří Helena Tichá.
 
Zdroj: Ústecký kraj

 

REKLAMA