Krytý plavecký bazén je dočasně uzavřen. Od počátku července zde probíhá každoroční odstávka zaměřená na údržbu bazénu a jeho zázemí. Potrvá do 3. srpna. Během ní dojde kromě pravidelné údržby a čištění prostor a technologie úpravy vody i k výměně přívodního potrubí malého bazénu, k rekonstrukci výdejny klíčů a k výměně vstupních dveří, stejně jako dveří v šatnách.

 

REKLAMA

V té souvislosti Ladislav Beneš, vedoucí bazénu provozovaného Městskými sportovními zařízeními, jež jsou příspěvkovou organizací města, zhodnotil uplynulou sezónu. Nesla se dle jeho informací ve znamení zvyšujícího se zájmu o plavání, který zaznamenal ve všech věkových kategoriích. V době určené plavání veřejnosti bazén navštívilo 42 500 osob, další tisíce plavaly v rámci hodin vyhrazených pro sportovce a organizace. „Za úspěch považuji fakt, že 3 500 dětí ve věku od půl roku do 5. třídy základní školy prošly různými stupni výuky plavání v naší Plavecké škole,“ poukázal na potěšující skutečnost Ladislav Beneš. V sauně byla v zimních měsících návštěvnost na hranici kapacity a využívána byla i vířivá vana a posilovna.

V době uzavírky krytého plaveckého bazénu mohou lidé z Litoměřic i okolí využít letního plaveckého areálu na Písečném ostrově

REKLAMA