Obyvatelé Chomutova svými hlasy rozhodli, které z nápadů na vylepšení městského prostředí se brzy stanou realitou. Ze záměrů, k nimž dali podnět samotní Chomutované, se uskuteční mimo jiné oprava psího útulku nebo budou obnoveny květinové hodiny.

V rámci participativního rozpočtu Společně tvoříme Chomutov město zrealizuje třináct z osmadvaceti projektů navržených obyvateli. „Do hlasování se zapojilo přes dva tisíce občanů, z toho osmdesát procent jich je z Chomutova,“ říká primátor Marek Hrabáč. Hlasující podpořili úpravu a zkrášlení Chomutova, volný čas, cyklistiku a bezpečnost. „Pozitivní na výsledcích je, že bude realizována skoro polovina všech projektů, a to včetně těch s menším rozpočtem,“ vysvětluje náměstek primátora David Dinda.

REKLAMA

Město nyní začne připravovat realizace projektů. „S ohledem na časovou náročnost přípravy investičních akcí je velmi pravděpodobné, že některé projekty se začnou realizovat až v příštím roce,“ upřesňuje vedoucí odboru rozvoje a investic Hana Nováková.

Díky participativnímu rozpočtu se budou realizovat tyto vítězné projekty: Oprava psího útulku, Bezručovo údolí – zábavně na I. mlýn, Bezručovo údolí – lesní cestou na I. mlýn bezpečně, Upravení okolí fontány v parku, Spojka cyklostezky a cyklotrasy mezi Bandou a Kamencovým jezerem, Rozkvetlý městský park, Rekonstrukce obvodové zdi hřbitova v Beethovenově ulici, Obnova květinových hodin, Bike areál Chomutov – dokončovací práce, Přestupák a taky park, Venkovní posilovací stroje na Domovince, Zábradlí pro bezpečí dětí na lávce přes přivaděč v Děvínské ulici, Úprava sjezdu na cyklotrasu v Přemyslově ulici (u dolní brány Zooparku).

Více o jednotlivých projektech lze najít na webu www.naschomutov.cz.

Zdroj: oficiální web města Chomutova

REKLAMA